Agro Perlit pomocná půdní látka 3 l

Perlit je tepelně zpracovaná vulkanická hornina. Používá se k vylehčování půdy (má nízkou objemovou hmotnost, protože obsahuje velké množství kapilárních i nekapilárních pórů a tím zabezpečuje vzdušnost). Dále se používá jako regulátor půdní vlhkosti prodlužující účinek minerálních hnojiv. Perlit není obohacený živi... více
Běžná cena: 50.5  (-22%)
32.4 Kč bez DPH
dnů:2
39.2 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 70200
EAN: 8594005007680
Značka: Perlit
Popis a parametry
Použití
Důležité upozornění
Recenze (0)

Agro Perlit pomocná půdní látka 3 l

Perlit je tepelně zpracovaná vulkanická hornina. Používá se k vylehčování půdy (má nízkou objemovou hmotnost, protože obsahuje velké množství kapilárních i nekapilárních pórů a tím zabezpečuje vzdušnost). Dále se používá jako regulátor půdní vlhkosti prodlužující účinek minerálních hnojiv.

  • Perlit není obohacený živinami.
  • Zaručuje svými vlastnostmi optimální podmínky pro rychlé a rovnoměrné zakořeňování řízků a klíčení semen.
  • Podporuje bohatou tvorbu zdravých kořenů.
  • Jemná struktura usnadňuje urovnání povrchu.
ParametryPorovnání
Výrobce
AGRO CS a. s. Česká Skalice
Balení
1

Užívá se k zakořeňování řízků a pro výsev větších semen květin a zelenin. Perlit po nařízkování řízků (výsevu semen) udržujeme ve vlhkém stavu. Po ujmutí řízků (vzehutí výsevů) začněte ihned s pravidelným přihnojováním kombinovaným hnojivem, protože perlit neobsahuje živiny. Doporučujeme použít pro přihnojování hnojivo Kristalon start. Vypěstovanou sadbu přesadíme do předem připraveného substrátu například pro pokojové rostliny, nebo pro Pelargónie a balkónové rostliny apod. Dále se používá jako příměs do pěstebních substrátů, půdy a rašelin na vylehčení a provzdušnění těchto materiálů. V tomto případě se míchá v poměru až 1:3.

Výrobek je nutné skladovat na suchých místech v neporušených obalech odděleně od ostatních hnojiv, potravin, krmiv a desinfekčních prostředků i obalů od zmíněných přípravků. Uchovávejte mimo dosah dětí. Volně ložený výrobek skladujte na čistých zpevněných, zastřešených plochách se zabezpečením zamezení náletu semen plevelů z okolí.

je třeba zachovávat běžné zásady osobní hygieny a bezpečnost při práci. Při práci nejezte, nepijte, nekuřte. Při práci v uzavřených prostorách je potřebná ochrana očí ochrannými brýlemi a ochrana dýchacího ústrojí Respirátorem nebo ochrannou rouškou. Používejte ochranné rukavice. Po skončení práce vždy ruce pečlivě omyjte vodou a mýdlem a kůží ošetřete reparačním krémem.

První pomoc: Při zasažení očí hrozí poškrábání povrchu oka - v žádném případě nemnout oko. Opakovaně vypláchněte oční vodou. Při náhodném požití vypláchněte ústa, vypijte asi 0,5 l vody. Při potřísnění pokožky omýt vodou a mýdlem. Při vážnějších případech, zejména při alergických reakcích, vyhledejte lékařskou pomoc.

Produkt zatím nehodnocen
Související produkty

Agro Perlit pomocná půdní látka 3 l

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Ing. Josef Chmelař
Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká republika
IČO: 18201130
DIČ: CZ531123159