Prost Lanirat PG granule k hubení potkanů, krys, myšic a myší domácích 25 kg

Lanirat PG požerová nástraha ve formě červeně zbarvených granulí k hubení škodlivých hlodavců jako je potkan (Ratus norvegicus), krysa (Rattus Rattus) a myš domácí (Mus musculus) v uzavřených objektech a v jejich blízkém okolí, a v kanalizacích. Lanigrat PG je antikoagulačním přípravkem 2.generace. Snižuje srážlivo... více
Běžná cena: 1 758.5  (-8%)
1 342.81 Kč bez DPH
dnů:2
1 624.8 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Popis a parametry
Použití
Složení
Důležité upozornění
Recenze (0)

Prost Lanirat PG granule k hubení potkanů, krys, myšic a myší domácích 25 kg

Lanirat PG požerová nástraha ve formě červeně zbarvených granulí k hubení škodlivých hlodavců jako je potkan (Ratus norvegicus), krysa (Rattus Rattus) a myš domácí (Mus musculus) v uzavřených objektech a v jejich blízkém okolí, a v kanalizacích.

  • Lanigrat PG je antiKoagulačním přípravkem 2.generace.
  • Snižuje srážlivost krve u hlodavců a zvyšuje prostupnost krevních cest, což vede k zevnímu i vnitřnímu krvácení a posléze k uhynutí.
  • Podobné účinky lze pozorovat při nezamýšlené expozici i u necílových domácích nebo divokých zvířat a u lidí.
ParametryPorovnání
Výrobce
Prost, a.s.
Nebezpečnost pro zdraví
Nebezpečnost pro zdraví
Vysoká nebezpečnost pro zdraví
Vysoká nebezpečnost pro zdraví
Balení
1

Při deratizačních akcích druhu jejich zahájením proveďte důkladnou očistu objektu (s vyjímkou použití v kanalizacích), zejména odstraňte všechny volně dostupné zdroje potravy hlodavců a zabraňte jejich přistupu ke skladovaným potravinám a krmivům. Nástrahu pokládejte na místa největšího výskytu hlodavců, zejména do blízkosti východů z nor, k obvyklým zdrojům potravy a vody a podél přístupových stezek k nim. Nástrahy pokládejte na vhodné podložky na obtížně přístupná místa nebo do uzavřených jedových staniček. Nástraha musí být umístěna do jedové staničky nebo tak, aby bylo minimalizováno riziko jejího požití jinými zvířaty nebo dětmi nebo kontaminace je nutno doplňovat tak dlouho, pokud trvá její odběr. Zvířata hynou obvykle po 4-10 dnech od dosažení kumulativní letální dávky. Uhynulá zvířata by měla být pravidelně vyhledávána a odstraňována (s výjimkou použití nástrahy v kanalizacích), minimálně v intervalech, kdy jsou nástrahy kontrolovány a doplňovány. Sebraná zvířata by měla být odstraňována jejich spálením ve spalovně nebo zakopáním na vyhrazeném místě.

AntiKoagulační nástrahy by neměly bez dohledu kvalifikovaných pracovníků nebo jiných zodpovědných osob používány jako permanentní nástrahy. Po ukončení kapaně seberte všechny zbytky nástrah a podle vhodnosti je použijte v další kampani nebo je odstraňte jako nebezpečný odpad. Při pokládání nástrahy na veřejně přístupných místech do jedových staniček odolných proti nežádoucímu otevření musí být tyto staničky označeny, že obsahují rodenticid a neměly by být poškozovány. Při pokládání nástrah na veřejně přístupných místech bez použití staniček odolných proti nežádoucími otevření musí být ošetřená oblast během kampaně označena, musí být uvedeno upozornění na možnost přímé nebo nepřímé otravy antikoagulantem, a musí být uveden postup první pomoci po náhodném požití nástrahy necílovými zvířaty nebo dětmi.

Přípravek nesmí být použit jinak, než je uvedeno v návodu k použití! Nepokládejte na místa, kde by byl dosažitelný pro domácí nebo hospodářská zvířata! Nesmí být použit ve volné přírodě!

Dávkování:
Krysy a potkani: přibližně 1 až 5 hromádek o hmotnosti asi 100 g na 100 m?
Myš domácí a myšice: přibližně 1 až 3 hromádky o hmotnosti asi 25 g na 100 m?

Účinná látka: 0,05 g Bromadiolon (Cas 28772-56-7) v 1 kg přípravku.
Přípravek obsahuje hořké ochucovadlo, které výrazně snižuje riziko konzumace dětmi a domácími zvířaty.

Zdraví škodlivý nebezpečí vážného poškození zdraví při dlouhodobé expozici vdechováním, stykem s kůží a požíváním.

Uchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Nejezte, nepijte při používání. Tento materiál a jeho obal musí být zneškodněny bezpečným způsobem. Používejte vhodný ochranný oděv a ochranné rukavice. Při požití okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte tento obal nebo označení. Uchovávejte pouze v původním obalu. Zabraňte uvolnění do životního prostředí.

Produkt zatím nehodnocen
Související produkty

Prost Lanirat PG granule k hubení potkanů, krys, myšic a myší domácích 25 kg

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Ing. Josef Chmelař
Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká republika
IČO: 18201130
DIČ: CZ531123159