Proxim Kalafuna jemně mletá na odstraňování štětin z kůže prasat 700 g

Kalafuna se používá na odstraňování štětin z kůže prasat a peří z drůbeže. Kalafuna je destilační zbytek z pryskyřice borovic nebo získávaný při výrobě buničiny. Název je odvozen od starořeckého japonského města Kolofónu, které proslulo spolu s Chiem především vývozem pryskyřice. Používá se při pájení. Významné vyu... více
Běžná cena: 137.5  (-10%)
102.07 Kč bez DPH
Skladem > 5 ks
123.5 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 01909
EAN: 8594019360207
Značka: Proxim
Popis a parametry
Použití
Složení
Důležité upozornění
Recenze (0)
Ke stažení

Proxim Kalafuna jemně mletá na odstraňování štětin z kůže prasat 700 g

Kalafuna se používá na odstraňování štětin z kůže prasat a peří z drůbeže. Kalafuna je destilační zbytek z Pryskyřice borovic nebo získávaný při výrobě buničiny. Název je odvozen od starořeckého japonského města Kolofónu, které proslulo spolu s Chiem především vývozem Pryskyřice.

  • Používá se při pájení.
  • Významné využití má v hudbě – u všech smyčcových nástrojů se kalafuna nanáší na žíně smyčců pro zvýšení třecího odporu.
  • Dále se také používá při depilaci prasečích štětin při zabijačce.
  • Používá se také při zpracování pryže pro zvýšení konfekční lepivosti (spojování pryžových dílů k sobě před vulkanizací).
  • Pasta za tepla smísená z přírodní Pryskyřice, lněného oleje a včelího vosku (popř. i terpentýnu) bývala používána k impregnaci a ochraně dřeva.
  • V současné době se výrobci, zabývající se ekologickou ochranou dřeva, k těmto přírodním kombinacím a starým recepturám vracejí.
ParametryPorovnání
Výrobce
Proxim s.r.o.
Balení
12/480 pal.
Nebezpečnost pro zdraví
Nebezpečnost pro zdraví

Kůži vepře posypejte přiměřeným množstvím kalafuny, spařte vařící vodou a štětiny seškrábejte řeznickými pomůckami. Skladujte v suchu odděleně od potravin. Případné ztvrdnutí není na závadu, ztvrdlou kalafunu lze znovu podrtit a použít. Dokonale vyprázdněný obal odevzdejte do sběru plastu.

Kalafuna je destilační zbytek z Pryskyřice borovic nebo získávaný při výrobě buničiny. Název je odvozen od starořeckého ionského města Kolofónu, které proslulo spolu s Chiem především vývozem Pryskyřice.

Může vyvolat alergickou kožní reakci. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zamezte vdechování prachu. Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv. Při styku s kůží: omyjte velkým množstvím mýdla a vody. Při podráždění kůže nebo vyrážce: vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.

Chemicky jde o směs slabých organických kyselin. Při pokojové teplotě je nerozpustná ve vodě, s vysokým izolačním odporem a netečná vůči kovům. Taje mezi 60–80 °C, plně tekutá při 120 °C. V horkém stavu reaguje jako silná kyselina. Má schopnost rozrušit tenké vrstvy oxidů při teplotách 200 °C za 1–2 s. Reakční schopnost kalafuny neodpovídá moderním požadavkům, proto se přidávají aktivátory a další přísady, které zvětšují čisticí schopnost a zvyšují teplotní odolnost. Rozpustná v lihu.

Produkt zatím nehodnocen
Bezpečnostní list
Související produkty

Proxim Kalafuna jemně mletá na odstraňování štětin z kůže prasat 700 g

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Ing. Josef Chmelař
Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká republika
IČO: 18201130
DIČ: CZ531123159